top of page

Mimarlık 

& Yaşam

Yuva

“Yuva, içinde oturanın ihtiyaçlarını giderdiği, onun ötesinde ona gizlenme, iftihar etme hislerini veren yapıdır.“ Özbek A.Ş.'nİn temelleri de buraya dayanır. Bizler mimarlık ve mühendislik kökenine sahip büyük bir aileyiz. Kuruluşumuzdan bugüne, yuva mimarı olabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bir aile evine sevgiyle bakmaya başladığı zaman, orası onların yuvası olur. Bizlerse en başından, bir gün bu yapıların birer yuva olacağının bilinciyle mimari yetenek ve geleneklerimizi projelerimize dahil ediyoruz. Mimari ve yaşam, sıcak yuvalarımızda en mükemmel haliyle bir arada…

Villa_tayga_özbek_inşaat.png
özbek inşaat yaşam ve mimari.jpg

                                                                      Yaşanılır hacimler

Özbek A.Ş.'nin kendi bünyesinde filizlenen çevreye duyarlı ve sürdürülebilir tasarım ilkeleri, insan odaklı duyarlılıklara sahiptir.'Yaşanılır Hacimler' olarak hayat bulan bu ilkeler, sürekli daha iyiye ulaşma ve yaşamı güzelleştirme arzusuyla gelişerek günümüze en modern ve kullanışlı örnekleri arasına girmiştir.

Dünyanın her neresinde olursa olsun, daha güvenli ve konforlu çözümleri bulmak , öğrenmek ve uygulamak Özbek A.Ş

nin çok sayıda yeniliği gerçekleştirmesini sağlamıştır. Teknoloji ve üretim pratiklerindeki bu gelişim, kuşkusuz hayal ettiğimiz 'Mimari ve Yaşam' koşullarını sağlamak için en büyük gücümüz haline gelmiştir.

                                                                                      Konut Tasarımı

Memnuniyeti oluşturabilmek için dikkat edilmesi gereken çok sayıda önemli husus vardır.Estetik elbette bunlardan bir tanesidir.Konut tasarımı, mimarinin tarihsel gelişimiyle birlikte farklı stiller kazarak ilerlese de her zaman için belli bi standart yakalamalı , hatta onun üzerine çıkmalıdır. Konutta insanların beklenti fonksiyonları bellidir. Bu fonksiyonlar belli olsa dahi kullandığımız materyaller değişiklik gösterebilir. İhtiyaçlarımız doğrultusunda kullanım alışkanlıklarımız da farklılık gösterebilir.

Evin teknolojik altyapısının , aydınlatma, ısı ve enerji kontrolü gibi unsurların yanı sıra bir de elektronik ev aletleri için mekân tasarlanması önem kazanır. Özbek A.Ş.'nin yaşam felsefesine göre geliştirici olmak ve her konutu yaşamı kolaylaştıran , rahatlatan , konfor katan unsurlarla donatmak esastır.

özbek inşaat konut tasarımı.png
özbek inşaat sürdürülebilir yaşam.png

                                                                      Sürdürebilirlik ve Yaşam

Sürdürülebilirlik derken neyi kastediyoruz ? Yapıdaki temel soru belkide bu. Akademide bu terminolojiyi hem materyal hem de kullanım yönünden değerlendirilir. Aslında aynı kavramı, malzeme önerisi, yapı teknolojileri, çevre ile ilişki, mekânsal kurgu olarakta özetlemek mümkün. Yapılar kaliteli ve dayanıklı malzemelerle üretiliyor olabilir, ancak mekan kullanımı ve kurgusu da bir o  kadar önemlidir.

İşte bu sebeple yapılarda fiziki değişiklikler eğer kullanım imkanlarını kısıtlamaya başlıyorsa sürdürebilir olamaz.'Oran' ve insan ölçeği sürdürebilirlik için zorunlu unsurlardır. Özbek A.Ş. projeleri keyifle sürdürülebilir bir yaşam için gerekli olan oranlar üzerine inşa edilmiştir.

bottom of page